Nowa siedziba Inari
Nastawnie kolejowe to budynki bardzo funkcjonalne i minimalne w formie, oraz, na ogół, zajmujące minimum miejsca. Jeżeli do tego są ujmująco ładne i stwarzające klimat infrastruktury kolejowej to dlaczego nie można wybrać takie rozwiązanie na siedzibę firmy.
I tak miało być z założenia, mały, funkcjonalny budynek, bardzo wymagający co do pełnionych funkcji, wpasowany w istniejące warunki środowiskowe – drzewostan i piękny. Inaczej mówiąc nowy, funkcjonalny i ładny zabytek. Podkreślający charakter działalności firmy, jak i umożliwiający zorganizowanie w swoim wnętrzu profesjonalnego warsztatu modelarskiego i powierzchni magazynowej.
W znalezieniu dokumentacji „perełki” nieoceniona była pomoc firmy Stangel.pl. Wybrane do dalszych prac projektowych plany były w stanie szczątkowym, ale przeglądając setki zdjęć istniejących, jak i już nie istniejących budynków, można było z pewnym przybliżeniem odtworzyć konstrukcję.
Takie opracowanie całości budynku wraz z konstrukcją, dopasowując ją do obecnych technologii i wymogów budownictwa, zostało powierzone architektom Andrzejowi Witkowskiemu i Bogdanowi Machnackiemu. Z ich strony również była pomoc doradcza w trakcie budowy, jak i sam nadzór budowlany.
Początek prac w terenie: 1.03.2016r, możliwość użytkowania: 23.12.2016r. Przewidywany termin zakończenia prac wyposażeniowych niezbędnych do pełnienia funkcji magazynowo-modelarskich: 28.02.2017.
Inari Piotr Ciechociński dziękuje firmom, które czując charakter inwestycji, szczególnie zwracały uwagę na staranność przy wykonywanych pracach, służyły radą i pomocą.
Andrzej Witkowski - projekt, nadzór budowlany, doradztwo
Bogdan Machnacki - projekt, doradztwo
Katon Sp. z o. o. - prace instalacyjno-budowlane
Tomasz Wojdat Perfekt Dach - więźba dachowa, dach
Mireko.pl - prace renowacyjne elementów zabytkowych
https://www.inari.net.pl/index.php/de/modele/wydarzenia/212-nowa-siedziba-inari#sigProGalleriaa874ec5edd